Кількість
|
Вартість
|
||
|
Педаль ефектів
Зібралися якось Мік Джаггер та Кіт Річардс, та й записали свій найвідоміший хіт (I Can't Get No) Satisfaction. І причиною колосального успіху треку став не лише її приголомшливий на ті часи текст, а й перша транзисторна педаль ефектів, яку The Rolling Stones вирішили використати під час виконання.
Самі того не розуміючи, хлопці не тільки вписали своє ім'я в історію світової музики, але започаткували новий мастхев-девайс серед гітаристів. З того часу компактні транзисторні педалі ефектів для гітари стали використовувати культові гітаристи всіх часів від Джиммі Хендрікса до... Вибирайте будь-якого сучасного музиканта, що тримає в руках електрогітару.
Види та призначення гітарних педалей
Педалі ефектів для гітари – електронні портативні девайси, які підключаються до підсилювача чи комбопідсилювача та змінюють звук електрогітари чи іншого інструменту залежно від набору вбудованих ефектів.
Незважаючи на те, що за своєю природою гітарні педалі – електронні прилади, з технічної точки зору вони відрізняються один від одного насамперед алгоритмом обробки сигналу, що використовується. Умовно ці девайси поділяють на цифрові, аналогові та транзисторні.
Залежно від групи ефектів, слід виділити такі типи гітарних педалей:
-
Перевантаження. До ефектів перевантаження відносяться педалі ефектів для гітари овердрайв, дисторшн, фуз та ін.
-
Підсилювач. Тут йдеться про преамп, буст.
-
Тонові. До найпопулярніших ефектів можна віднести Wah-wah, еквалайзер.
-
Модулювання. Серед ефектів модуляції варто відзначити хорус, лупер, октавер, пітч-фішер та ін.
-
Просторова обробка. Ділей, лупер, реверб.
-
Тюнер
Переваги та недоліки гітарних педалей
Педальні ефекти для гітари відкривають нові можливості перед музикантами під час репетицій та виступів, де б вони не знаходилися.
Переваги гітарних педалей:
-
Допомагають отримати бажаний звук та тон, яких не вдається досягти на інструменті з комбіком
-
Як правило, забезпечують кращу якість звучання порівняно із вбудованими ефектами у підсилювачі звуку
-
Дозволяють одним натисканням на педаль включити і вимкнути певний ефект, і чергувати ефекти, використовуючи різні типи педалей під час виступу. Руки музиканта залишаються вільними для гри
До недоліків педалей ефектів для гітари відносять характерне "клацання" при натисканні на педаль, яке все-таки чути через комбік, а також нюанси в підключенні та налаштуванні педалі (вимагає мінімальної експертності у питанні).
Критерії вибору гітарної педалі ефектів
Якщо ви новачок і хочете купити базові гітарні педалі ефектів, то вам варто почати з педалей перевантаження.
-
Овердрайв – він же overdrive, ефект перевантаження лампового підсилювача з теплими обертонами та природним звучанням.
-
Дисторшн - він же distortion, а також ефект перевантаження, який імітує звучання інтенсивно перевантаженого лампового комбіка.
-
Фуз або Fuzz – ще один базовий ефект перевантаження, який можна назвати жорсткою та хриплячою версією дисторшну.
І про інші популярні педальні ефекти:
-
Тремоло – ефект вібруючого звуку, його ще називають ефектом амплітудного вібрато.
-
Хорус – тут усе просто, хорус імітує хорове звучання інструменту, ніби водночас грає не одна гітара, а кілька. Досягається за рахунок мінімальної затримки та накладення сигналу.
-
Реверберація або реверб – робить звук більшим і глибшим.
-
Еквалайзер – педаль ефектів із такою функцією дозволяє регулювати та змінювати рівень гучності частоти або навіть певного діапазону частот для досягнення бажаного звучання.
-
Wah-wah - він же вау-вау, чи просто вау - також популярний відомий ефект, який тільки не називають - від вау-ефекту до квакера. Здобув особливу популярність у соло-гітаристів, а також у музиці в стилі диско та фанк.
-
Delay – ефект затримки звуку.
Це зовсім не всі звукові ефекти, які можна зустріти у світі музичних девайсів, але їх можна віднести до найпопулярніших у ніші. Якщо ви хочете купити педаль ефектів для своєї гітари, зверніть увагу на вищезгадані варіації. Залежно від стилю музики, що виконується, вам точно припаде до душі один або кілька ефектів з нашого переліку.
Також виробники часто випускають такі аксесуари з мультиефектами в наборі. Однак варто зазначити, що такі пристрої потребують експертного звернення та налаштування. Вибирайте гітарні педалі з відповідними ефектами та досягайте того самого звучання та тону, граючи на електрогітарі або бас-гітарі.
Багато музичних експертів радять починати з трьох педалей ефектів для гітари. Їх можна підключати окремо або підключати до педалборда і об'єднувати девайси в ланцюзі ефектів.
Є питання: де купити гітарну педаль у Києві?
Відповідь також є – купуйте гітарну педаль у Гітарному домі. Ми зібрали в магазині справжній мікровсесвіт гітарних педалей від найкращих брендів у ніші. На вас чекає понад 500 рішень виробництва Blackstar, BOSS, Bogner, Mooer, LINE6, Fender, Dunlop, Crybaby та інших компаній.
Вибираючи педаль ефектів у Гітарному домі, Ви отримуєте:
-
Більше 500 варіантів гітарних педалей для електрогітари, бас-гітари та акустичної гітари, які стануть чудовою компанією для чудового звучання в різних музичних стилях.
-
Доступні ціни. У нас ви знайдете девайси з різними ефектами на будь-який бюджет.
-
Швидку доставку. Більшість аксесуарів представлених на сайті знаходяться на вітринах нашого магазину в Києві. Замовляйте зараз і ми надішлемо покупку практично миттєво.
-
Безкоштовну доставку замовлень від 1000 грн.
-
Можливість розбити платіж на частини. Для цього ви можете скористатися послугою ПриватБанк – оплата частинами.
А також наші клієнти отримують безкоштовну консультацію від нашої команди та допомогу у підборі інструментів, комплектуючих та аксесуарів. Купуйте педаль ефектів на сайті в кілька кліків або приїжджайте за девайсом в наш офлайн-магазин в Києві за адресою Верхній Вал 54.